Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Veterináři měli v Brně sněm formou autokina

03.03.2021

logo_kvl-male.pngV podobě, kterou dobře znají návštěvníci autokina, se o víkendu na brněnském výstavišti uskutečnil sněm Komory veterinárních lékařů ČR. Jeho hlavním úkolem bylo potvrdit mandáty členů vedení komory zvolených v říjnových volbách.

Celkem 130 účastníků sjezdu místo v kongresovém sále sedělo na sedadlech vlastních automobilů. Komora dnes o sněmu informovala v tiskové zprávě.

„Tento sněm byl důležitý zejména proto, že šlo o sněm volební. Volby proběhly už v říjnu 2020, ale bez potvrzení mandátu sněmem by nově zvolení členové komorových orgánů nemohli začít pracovat,“ uvedla komora.

Kvůli pandemii několikrát odložený sněm se poprvé konal v drive-in podobě, respektive v podobě autokina. Účastníci seděli ve svých autech, program sněmu byl přenášen na velkou obrazovku a zvuk k němu rádiovou frekvencí do autorádií. Hlasovat mohli členové komory pomocí hlasovacích zařízení.

„Mimořádná doba si žádá mimořádná řešení a jsme rádi, že jsme společně s Komorou veterinárních lékařů toto řešení našli. Tento volební sněm vlastně vychází z formátu autokina, které je na brněnském výstavišti dlouhodobě připraveno, a jsme schopni ho operativně zprovoznit. Těší nás, že se akce podařila a dorazil hojný počet účastníků,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno Jan Kuběna.

I přes netradiční formu sněmu, při které se jeho účastníci osobně nesetkali, byl podmínkou účasti negativní test na covid-19, doklad o očkování nebo prodělání nemoci v posledních třech měsících.

„Účastníci sněmu měli možnost se ke spokojenosti s netypickou podobou sněmu vyjádřit prostřednictvím dotazníků. Ohlasy byly velmi příznivé. Můžeme naši zkušenost s drive-in sněmem vřele doporučit i dalším stavovským organizacím jako efektivní alternativu tradičních setkání,“ uvedla nová prezidentka komory Petra Šinová.

Kontakt pro mediální vyjádření:

MVDr. Petra Šinová
Prezidentka KVL ČR
776 012 884
sinova.petra@seznam.cz

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Jana Kouřilová

Zveřejněno: 27.07.2023
Datum stažení: 27.02.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
01.12. - 03.12.
31. Výroční konference ČAVLMZ 01.12. - 03.12.2023
09.12. - 10.12.
Ochorenia chrbtice - Neurochirurgia 09.12. 9:00 - 10.12.2023 17:00
Všechny akce