Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Editorial – MVDr. Martin Zelinka

Zvěrokruh 2/2022 08.02.2022
  Časopis Zvěrokruh 2/2022
     EDITORIAL
 

01_Zelinka-Martin

Vážené kolegyně a kolegové,

máme za sebou první měsíc nového roku s novou vládou. Země je v ohromném finančním deficitu a předvolební sliby pomalu střídá drsná realita. Koronavirová pandemie se rozhodně nevzdává. Deset odborníků má deset rozdílných názorů, jak ji zvládnout, a když k tomu přidáme názor politiků a vox populi, nabydete dojmu, že občanská válka je na spadnutí. A za rohem číhá green deal…

Všechny nás čeká celá řada změn. Musíme se vyrovnat s inflací a zdražováním, jaké jsme zatím ještě nikdo nezažili.

Minimálně o rok se odsunulo zavedení povinné registrace psů, a to i díky obměně vládní garnitury. Nicméně času není nazbyt a než vznikne definitivní verze, která by byla ku spokojenosti všech, bude to představovat ještě spoustu práce, krve a potu.

Vzdělávací komise připravuje nový koncept kontinuálního vzdělávání. Je pochopitelné, že to nebude zcela ideální a bude mít spoustu kritiků a oponentů, ale i příroda se neustále vyvíjí, takže některé její výtvory obdivujeme, zatímco jiné skončily ve slepé vývojové uličce. Bude to tedy chtít nesmírnou trpělivost, ale i odhodlání a houževnatost, abychom se v této oblasti kvalitativně posunuli. A snad i spolupráce s univerzitou v rámci postgraduálního vzdělávání bude lepší, než byla doposud.

Patrně nejbolavější bod veterinární praxe stále více představuje držení pohotovostních služeb. A nejspíš bude velmi obtížné najít recept, jak to vyřešit. Bez aktivní členské základny to ale půjde jen stěží. Představenstvo totiž není Deus ex machina, který sám vše zázračně vyřeší.

Je toho ještě mnoho, co bych vám rád sdělil, ale jsem omezen 1700 znaky textu. Potěším vás alespoň kouskem sněhobílé plochy, která letos v zimní krajině tolik chybí. Tak hodně štěstí, zdraví a pracovních úspěchů v tomto roce, kolegové!

Martin Zelinka

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
24.05. - 26.05.
Všechny akce