Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Editorial – MVDr. Monika Talafous Zemanová Ph.D.

Zvěrokruh 8/2021 15.08.2021
  Časopis Zvěrokruh 8/2021
     EDITORIAL
 

01_Talafous-Zemanova

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

léto je v plném proudu a počasí je stejně nevyzpytatelné jako situace kolem covidu-19. Všichni jsme věřili, že letní měsíce už budou jiné, že konečně budeme moci začít volně dýchat a pohybovat se, a to nejen v rámci naší republiky, ale i Evropy a světa.

Přestože jsme v části roku, která by měla být klidná a odpočinková, pro všechny z nás to tak úplně nedopadlo.

Letošní začátek léta byl poznamenán velkou katastrofou, která se odehrála na jižní Moravě. Všechny nás určitě mile překvapila solidarita našeho národa a ochota pomoci.

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem kolegům, kteří pracovali na příslušných Vetpointech nebo pro Dočasky.cz. Nemohu také opomenout pomoc farmaceutických firem a výrobců krmiv pro zvířata, kteří věnovali své produkty formou daru pro oblasti zasažené tornádem. Vážím si toho, jak Komora zvládla přes počáteční totální chaos koordinaci a komunikaci s Dočaskami.cz, a dokázala rychle reagovat na jejich požadavky. Všichni si uvědomujeme, že spousta práce tamní obyvatele ještě čeká, ale je obdivuhodné, jak jsme se zase dokázali semknout. Chtěla bych věřit, že nás už žádná podobná katastrofa nepotká. Pokud člověk ale vnímá, co se v poslední době ve světě děje (rekordní vedra a sucha s následnými požáry v Severní Americe, ohromné povodně v Německu, Beneluxu a Rakousku...), musíme být připraveni na další extrémy. Komora se proto v současné době snaží zařadit veterinární lékaře do krizové infrastruktury státu. V takovém případě bude pro nás v budoucnu koordinace a zorientování se v krizových situacích mnohem jednodušší a případná pomoc bude rychlejší a cílenější.

Chtěla bych vám popřát klidný a ničím nerušený závěr prázdnin. Snad ten letošní podzim bude už klidnější.

Monika Talafous Zemanová

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
27.07. - 28.07.
Oftalmologická Chirurgia (EN) 27.07. - 28.07.2024
16.08. - 17.08.
Všechny akce