Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

EET odložena!

Zvěrokruh 6/2020 23.06.2020

Edita Jelínková Hrdličková

Povinnost elektronicky evidovat tržby (EET) se odloží do konce roku 2020.

Dne 4. 5. 2020 rozhodl kabinet premiéra Andreje Babiše o odložení povinnosti EET. Tento záměr ještě musí posvětit senát.

Změna se dotkne všech čtyř vln. Tedy jak velkoobchodu, maloobchodu, stravování a ubytování, které patřily do prvních dvou vln, tak i subjektů, které se měly původně začít evidovat 1. května 2020.

06_eet

Poslanci začali jednat o návrhu vlády a schválili odložit celou EET do konce roku. Potvrdit to ještě musí Senát. Senát včetně podnikatelských odborů navrhují odložení do roku 2023. Ale to je zatím vize a poměrně daleká budoucnost.

Povinnost evidovat tržby a povinnost umístit informační oznámení tedy začne platit od 1. ledna 2021 s tím, že poplatníci budou mít před tímto datem tři měsíce na přípravu zahájení či opětovné zahájení plnění evidenčních povinnosti.

Důvodem rozhodnutí vlády je podpořit ekonomiku, která se zadrhla kvůli pandemii koronaviru. Jsem za to moc ráda a hlavně kvůli vaší profesi veterinárního lékaře. Ale trošku zde polemizuji se změnou názorů našich zákonodárců. EET, jak tvrdila dříve vláda (Ministerstvo financí), měla narovnat podnikatelské prostředí a s rozhodnutím ze 4. 5. 2020 vláda mění názor s tím, že chce podpořit ekonomiku.

Shledávám v tom přinejmenším precedens: napřed šlo boj za EET - nástroj k narovnávání podnikatelského prostředí, aby se nyní na tento nástroj zcela změnil ekonomický názor. Zde se potvrzuje, že o narovnání podnikatelského prostředí vůbec nejde. To jasně ukázala samotná vláda, ale skrývají se za tím asi i jiné aspekty. Jistě i blížící se volby. Těch důvodů bude asi mnohem více, ale dost spekulací.

Přeji vám krásné jarní dny.

Motto na konec:

Pravděpodobnost, že se stane něco vysoce nepravděpodobného, je vždy vyšší, než nám ukazují statistické výpočty.

Edita Jelínková Hrdličková
EHV Enterprise, a. s.

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
24.05. - 26.05.
Všechny akce