Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Jaký byl letos?

Zvěrokruh 10/2020 24.10.2020

Sobotní odborný program na Vetmeetingu 2020 v sekci malých zvířat proběhl online, protože vídeňská univerzita s ohledem na pandemii SARS-CoV-2 znemožnila prezenční účast přednášejících – MVDr. Lucii Panákové, dip. ECVD, a MVDr. Nině Skalové.

Komora veterinárních lékařů se pokusila na poslední chvíli zachránit situaci, abychom o přednášky nepřišli. Hlavním tématem odborného programu byly otitidy. Ze začátku jsme si připomněli anatomickou stavbu ucha psa a kočky a jejich rozdílnosti.

 

26_vetmeeting

 

Byli jsme upozorněni na úskalí při zavádění otoskopu do psího ucha. V další přednášce jsme probírali racionální přístup k pacientovi s otitis externa. Postupně jsme prošli všechny body PSPP sytému – Craig Griffin, DVM, DACVD. Velká část přednášky byla věnována projevu atopické dermatitis u psa a jeho vnějším symptomům na uchu. Přes všechna infekční a neinfekční agens, co mohou způsobit otitis externa u psa a kočky, jsme se dopracovali až k pokročilejším zobrazovacím metodám, které je vhodné použít při podezření na otitis media. Krátce se paní doktorka Panáková věnovala i možnostem videootoskopie, protože nedělní workshop byl zatím přesunut na neurčito. Po obědě jsme se vrhli do problematiky lokální a také celkové terapie otitid. Velká část byla věnovaná hlavně komplikacím při pseudomonádové otitis externa.

Přednášky byly velmi názorné, poučné a plné informací pro praktické použití v našich ordinacích.

Andrea Stropková

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Oznámení Volební komise o odstoupení dvou kandidátů z voleb

Zveřejněno: 09.12.2022
Datum stažení: 31.05.2023

Kandidátní listiny pro volby do orgánů KVL ČR 2023

Zveřejněno: 10.11.2022
Datum stažení: 31.05.2023

Harmonogram voleb do orgánů KVL

Zveřejněno: 02.09.2022
Datum stažení: 28.05.2023
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...