Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Málopočetná plemena psů a koček - HOKKAIDO

Zvěrokruh 8/2020 22.08.2020

Hokkaido (FCI sk. 5) je považován za nejstarší a nejpůvodnější plemeno Japonska. Jedná se o psa Ainů, domorodých obyvatel Japonska, kteří tyto odvážné psy po celá staletí využívali především k lovu medvědů, jelenů a dalších zvířat, a taktéž byl pro ně nepostradatelným a univerzálním společníkem.

 

Hokkaido nebyl vyšlechtěný, byl stvořený drsnou přírodou, což z něj učinilo vytrvalého a odolného psa s dobře vyvinutými smysly. I přesto je toto plemeno silně vázáno na člověka. Svoji rodinu hluboce miluje a je jí věrný. K dětem přistupuje empaticky a něžně. K cizincům je často nedůvěřivý. Hodí se ke klidnějšímu, trpělivému a tolerantnímu člověku, jenž bude respektovat jeho výjimečnou osobnost. Hokkaido je středně velký pes robustní postavy se širokým hrudníkem. Má silnou kostru a dobře vyvinuté svalstvo. Ve srovnání s jinými japonskými špici má poměrně malé uši. Kohoutková výška činí u psů 48,5 cm až 51,5 cm a u fen 45,5 až 48,5 cm. Má hodně hustou delší srst s dobře vyvinutou podsadou. Zbarvení srsti může být černé, červené, bílé, sezamové, žíhané či vlkošedé; může se objevit i pálení. Zajímavostí je jeho jazyk, na kterém se často objevují modré skvrnky, což dokládá příbuznost s čínským plemenem čau čau.

 

34_plemena

 

První zástupce tohoto plemene byl do Česka importován v roce 1993. I přesto, že se jedná o velmi vzácné málopočetné plemeno, se Česká republika řadí k nejúspěšnějším zemím v chovu tohoto plemene vůbec. V současnosti u nás žije zhruba 30 jedinců této rasy.

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
24.02. - 24.03.
Kurz Oftalmologie v praxi malých zvířat Brno 24.02. 9:00 - 24.03.2024 17:00
Všechny akce