Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Opustili nás - nekrolog – prof. MVDr. Zdeněk Pospíšil, DrSc.

Zvěrokruh 12/2020 18.12.2020

V úterý 17. listopadu 2020 odešel ve věku 80 let po krátké těžké nemoci prof. MVDr. Zdeněk Pospíšil, DrSc., dlouholetý přednosta tehdejšího Ústavu infekčních chorob a epizootologie, Fakulty veterinárního lékařství, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Svou profesní dráhu po absolutoriu Vysoké školy veterinární v Brně v roce 1963 začínal jako obvodní veterinární lékař v Hořovicích, odkud po dvou letech působení přešel do Výzkumného ústavu veterinárního lékařství v Brně. Tím byla zahájena jeho velmi úspěšná a plodná vědecká kariéra, v níž se specializoval na infekční choroby zvířat virového původu, s důrazem na zoonózy.

Jeho velkou životní touhou však bylo předávat své znalosti a zkušenosti mladším generacím a stát se vysokoškolským učitelem. Tento sen se mu splnil v roce 1991, kdy přestoupil na Veterinární a farmaceutickou univerzitu Brno. Velmi intenzívně se zde věnoval nejen vědeckopedagogickým aktivitám, ale významně přispěl k rozvoji univerzity i jako akademický hodnostář.

Jeho práce ho celý život nesmírně naplňovala. I později, už jako emeritní profesor denně docházel na ústav a nepřestával sledovat aktuální vývoj a poznatky ve svém oboru. I proto byl stále vyhledávaným přednášejícím i konzultantem při řešení závažných nákazových situací.

S odchodem profesora Zdeňka Pospíšila ztrácí veterinární medicína nejen mezinárodně respektovaného odborníka v oblasti infekčních chorob zvířat, ale i skvělého a oblíbeného pedagoga.

Čest jeho památce!

Dagmar Zendulková,
Ústav infekčních chorob a mikrobiologie
FVL, VFU Brno

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
24.05. - 26.05.
Všechny akce