Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Tornádo očima Komory

Zvěrokruh 8/2021 15.08.2021
  Časopis Zvěrokruh 8/2021
     Informace z komory
 

02_Sinova

Tornádo očima Komory

Text: Petra Šinová


 

Nikoho z nás by to nenapadlo. Celý národ včetně nás nevěřícně sledoval, jakou sílu má příroda. Celý národ se mobilizoval a my s ním. Prvním naším krokem bylo kontaktovat kolegy v místě živelné pohromy. Díky MVDr. Talafous Zemanové jsme s úlevou zjistili, že žádný ze členů KVL nebyl zasažen. Vzhledem k tomu, že se velmi rychle začaly množit nabídky pomoci, zkontaktovali jsme krizový štáb a lokální KVS. Naše nabídka koordinace a předávání informací byla vroucně přijata.

Snažila jsem se tedy předávat informace o nabídkách pomoci ze strany našich kolegů a kontakty, které se ke mně dostaly, díky výzvě, kterou jsme učinili. Za veškeré vaše aktivity bych vám všem na tomto místě chtěla poděkovat.

Podle kusých zpráv, které se nám v průběhu prvních dnů dostávaly, byl na místě totální chaos. Chyběla organizace pomoci pro lidi, natož aby se centrálně řešila zvířata. Zvířata se odchytávala a vozila všude možně. Měli jsme připravenu také možnost založit sbírku, ale ty rostly jakou houby po dešti, proto jsme od této varianty ustoupili. Rozhodli jsme se spíše pro výpomoc materiální a také s evidencí a koordinací nabídek pomoci od našich členů. Poté se organizace veterinární pomoci ujala MVDr. Janoušková. Díky ní se podařilo saturovat nedostatek materiálu, krmiv a léčiv přímo v místě potřeby. Nabídek pomoci se sešlo opravdu mnoho, ať už přiložení veterinárních rukou k dílu, ubytování lidí, zvířat, materiální pomoci. Je vidět, že veterináři mají srdce na správném místě.

Velké díky patří spolupracujícím firmám, které jsme oslovili s prosbou o pomoc.

Mezi tyto firmy patří společnost Covetrus, která dodávala na místo krmení Calibra a pro veterinární lékaře také obratem potřebné léky.

Obrovskou měrou se na veškeré pomoci a od prvních okamžiků ráno po tornádu podílela společnost VAFO, výrobce krmiva Brit, která na místo okamžitě vyrazila s potřebnou pomocí. Neváhali opakovaně vypravit svá auta a kromě krmiva pro psy a kočky dodávali krmení i pro ostatní zvířata.

Společnosti VAFO a Tekro nám velmi ochotně příslíbily párty stany k budování Vetpointů v jednotlivých obcích. Nesmírně si toho vážíme, neboť jsme si vědomi toho, že toto vůbec není levná záležitost.

Opomenout nesmíme ani společnosti CEVA a ZOETIS, které nabídly a dodaly na místo potřebné léky pro zvířata. Rovněž děkujeme společnostem Purina za nabídnutou pomoc.

KVL zajistila pro hospodářská zvířata vyžádanou a potřebnou dodávku slámy, kterou darovalo ZOD Haná Švábenice. Poděkování patří všem, kteří se zapojili do pomoci postižené oblasti, jednotlivcům i firmám. Děkujeme.

Navazuje reportáž kolegyně MVDr. Můčkové Uzlové.

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Komora veterinárních lékařů přijme na sekretariát nového pracovníka na pozici Administrativní pracovník/ce

Zveřejněno: 29.08.2023
Datum stažení: 31.10.2023

Falešné razítko – MVDr. Jana Kouřilová

Zveřejněno: 27.07.2023
Datum stažení: 27.02.2024

Falešné razítko – MVDr. Kristýna Koryntová

Zveřejněno: 18.04.2023
Datum stažení: 18.11.2023

Falešné razítko – MVDr. Emma Levá

Zveřejněno: 13.04.2023
Datum stažení: 13.11.2023

Falešné razítko – MVDr. Pavel Galko

Zveřejněno: 11.04.2023
Datum stažení: 11.11.2023
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
09.09. - 21.04.
Kurz Měkkotkáňová chirurgie 09.09. 9:00 - 21.04.2024 17:00
23.09. - 24.09.
Všechny akce