Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Tornádo očima Komory

Zvěrokruh 8/2021 15.08.2021
  Časopis Zvěrokruh 8/2021
     Informace z komory
 

02_Sinova

Tornádo očima Komory

Text: Petra Šinová


 

Nikoho z nás by to nenapadlo. Celý národ včetně nás nevěřícně sledoval, jakou sílu má příroda. Celý národ se mobilizoval a my s ním. Prvním naším krokem bylo kontaktovat kolegy v místě živelné pohromy. Díky MVDr. Talafous Zemanové jsme s úlevou zjistili, že žádný ze členů KVL nebyl zasažen. Vzhledem k tomu, že se velmi rychle začaly množit nabídky pomoci, zkontaktovali jsme krizový štáb a lokální KVS. Naše nabídka koordinace a předávání informací byla vroucně přijata.

Snažila jsem se tedy předávat informace o nabídkách pomoci ze strany našich kolegů a kontakty, které se ke mně dostaly, díky výzvě, kterou jsme učinili. Za veškeré vaše aktivity bych vám všem na tomto místě chtěla poděkovat.

Podle kusých zpráv, které se nám v průběhu prvních dnů dostávaly, byl na místě totální chaos. Chyběla organizace pomoci pro lidi, natož aby se centrálně řešila zvířata. Zvířata se odchytávala a vozila všude možně. Měli jsme připravenu také možnost založit sbírku, ale ty rostly jakou houby po dešti, proto jsme od této varianty ustoupili. Rozhodli jsme se spíše pro výpomoc materiální a také s evidencí a koordinací nabídek pomoci od našich členů. Poté se organizace veterinární pomoci ujala MVDr. Janoušková. Díky ní se podařilo saturovat nedostatek materiálu, krmiv a léčiv přímo v místě potřeby. Nabídek pomoci se sešlo opravdu mnoho, ať už přiložení veterinárních rukou k dílu, ubytování lidí, zvířat, materiální pomoci. Je vidět, že veterináři mají srdce na správném místě.

Velké díky patří spolupracujícím firmám, které jsme oslovili s prosbou o pomoc.

Mezi tyto firmy patří společnost Covetrus, která dodávala na místo krmení Calibra a pro veterinární lékaře také obratem potřebné léky.

Obrovskou měrou se na veškeré pomoci a od prvních okamžiků ráno po tornádu podílela společnost VAFO, výrobce krmiva Brit, která na místo okamžitě vyrazila s potřebnou pomocí. Neváhali opakovaně vypravit svá auta a kromě krmiva pro psy a kočky dodávali krmení i pro ostatní zvířata.

Společnosti VAFO a Tekro nám velmi ochotně příslíbily párty stany k budování Vetpointů v jednotlivých obcích. Nesmírně si toho vážíme, neboť jsme si vědomi toho, že toto vůbec není levná záležitost.

Opomenout nesmíme ani společnosti CEVA a ZOETIS, které nabídly a dodaly na místo potřebné léky pro zvířata. Rovněž děkujeme společnostem Purina za nabídnutou pomoc.

KVL zajistila pro hospodářská zvířata vyžádanou a potřebnou dodávku slámy, kterou darovalo ZOD Haná Švábenice. Poděkování patří všem, kteří se zapojili do pomoci postižené oblasti, jednotlivcům i firmám. Děkujeme.

Navazuje reportáž kolegyně MVDr. Můčkové Uzlové.

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
27.07. - 28.07.
Oftalmologická Chirurgia (EN) 27.07. - 28.07.2024
16.08. - 17.08.
Všechny akce