Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Žádost o spolupráci - MUDr. Soňa Peková

Zvěrokruh 4/2020 23.04.2020

Obrací se na mě MUDr. Soňa Peková s žádostí o spolupráci. V tuto chvíli je její laboratoř zavelena lidskými vzorky na testování koronaviru, i přesto je jasné, že se touto problematikou chce zabývat i v budoucnu. V tuto chvíli shání finance na výzkumný projekt, který by chtěla rozjet po skončení pandemie. Tento projekt by měl za cíl zmapovat SARS-CoV-2 v kohortě veterinárních lékařů (bezpříznakových, či s minimálními příznaky "virózy"), zmapovat SARS-CoV-2 u zvířat mazlíčků s respirační klinikou, zmapovat SARS-CoV-2 u zvířat v chovech. Bližší informace najdete na stránkách vetkom.cz.

23. 3. 2020 nám přislíbil ředitel SVS MVDr. Zbyněk Semerád vyčlenit 1000 respirátorů pro soukromé veterinární lékaře, kteří budou provádět metodiku kontroly zdraví.

24. 3. 2020 jedna z oslovených firem je schopná zajistit ochranné pomůcky – jednorázové roušky a respirátory pro veterinární lékaře. Není ovšem schopna zajistit jednotlivé dílčí objednávky, ani není ochotná prodat zboží fi rmám pouze Komoře. Domlouváme se tedy na hromadné objednávce za veterinární lékaře.

26. 3. 2020 Přichází reakce z některých krajů: rádi bychom vám pomohli, ale nic nemáme. Musíte si vystačit z vlastních zdrojů. Z ministerstev (fi nancí, zdravotnictví, vnitra, zemědělství) nemáme žádnou zpětnou reakci.

Mohla bych pokračovat dál v psaní deníku, ale termín redakční uzávěrky je neúprosný. Až budete tyto řádky číst, bude se jednat už jen o krátky exkurz do historie, co všechno se na počátku koronavirové pandemie u nás dělo, a celá krizová situace se mezitím posune. Kam? Budu doufat, že k lepšímu. Přeji vám všem hodně zdraví, trpělivosti a pokory.

Spolu to zvládneme

Radka Vaňousová

Zpět na výpis
Inzerce

Inzerce

Seznam veterinárních lékařů

Seznam veterinárních lékařů

Registr zvířat

Registr petpasů

Časté dotazy

Časté dotazy

Úřední deska

Falešné razítko – MVDr. Vladimír Hodač

Zveřejněno: 13.02.2024
Datum stažení: 13.08.2024
Úřední deska

Kalendář akcí

Právě chroustám data, abych mohl zobrazit kalendář. Chvilku prosím počkejte...
Nejbližší akce
23.04. - 27.04.
27.04. - 28.04.
Sonografický kurz 2024 27.04. - 28.04.2024
Všechny akce